Vera Kültür Sanat, “Vera Hafızaları: Başlangıç” sergisi ile 17 Şubat’ta açılıyor

Vera Kültür Sanat, 17 Şubat – 20 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek açılış sergisi “Vera Hafızaları: Başlangıç” ile izleyicileri yeni bir başlangıcın parçası olmaya davet ediyor.

Anadolu’nun gösterişli kültürel mirasını günümüze taşıyan şehirlerinden Tokat’ın tarihi birikiminden kaynağını alan Vera Kültür Sanat, bu birikimi, deneysel ve disiplinlerarası sanat projeleri ve etkinliklerle zenginleştirerek, şehrin hafızasında yeni alanlar açmaya hazırlanıyor.

Bu bakış açısından yola çıkan “Vera Hafızaları: Başlangıç”, Vera Kültür Sanat sergilerinin ilki olarak, yeni başlangıçların heyecanından ilham alıyor. Güncel Sanat Arşivi işbirliğiyle düzenlenen sergi, farklı disiplinlerden ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden sanatçıları, yeni hafızalara dahil olmak üzere Vera Kültür Sanat’ta bir araya getiriyor.

Sergide yer alan sanatçılar: Aslı Işıksal, Ayşe Nur İpek, Burçin Nilay Kalınbayrak, Dice, Engin Esen, Esin Aykanat Avcı, Esma Burcu Havası, Evren Selçuk, Fırat Güner, Gözde Mulla, Hatice Aykanat, Hüseyin Arıcı, Mehtap Morkoç, Özkan Işık, Özlem Tekdemir, Semra Kalınbayrak, Seniha Ünay, Sevda Kal Sözer, Yiğit Türüdü, Zeynep Gürler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.