OMM Misafir Sanatçı Programı bahar dönemi katılımcıları belirlendi

OMM – Odunpazarı Modern Müze’nin dünyanın her yerinden sanatçıları Eskişehir’e davet ettiği Misafir Sanatçı Programı’na bahar döneminde katılacak sanatçılar belirlendi.

Farklı kültürlerden gelen, fotoğraf, heykel, video, yerleştirme ve performans sanatı dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde üretim yapan Cecilie Hjelvik Andersen ve Thomas Georg Blank, OMM çatısı altında 30 Mart 2020 – 15 Haziran 2020 tarihleri arasında birlikte üretim yapmaya hazırlanıyor.

Sanatçılara ilham alabilecekleri, aynı zamanda da yeni bir kültür ile bütünleşmelerini sağlayacak bir alan sunan, dünyanın her yerinden başvuruya açık olan OMM Misafir Sanatçı Programı katılımcıları; Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi ve sanat yazarı Esra Aliçavuşoğlu, sanatçı Ferhat Özgür, küratör ve araştırmacı Ebru Yetişkin ve OMM ekibinin değerlendirmesiyle belirlendi.

Özel ve özgür bir çalışma ortamının yanı sıra program katılımcıları arasındaki iş birliği ve diyaloğu destekleyen OMM Misafir Sanatçı Programı bahar dönemi sanatçıları Cecilie Hjelvik Andersen (Norveç) ve Thomas Georg Blank (Almanya) dünyanın farklı yerlerinden Eskişehir’e gelerek disiplinlerarası etkileşim kurma ve yenilikçi fikirler üretme fırsatı yakalayacaklar. 2,5 ay boyunca Eskişehir’de kalacak olan sanatçıların bu süre içinde üretecekleri eserleri programın sonunda OMM’da sergilenecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.