bodyinperform’dan açık çağrı

bodyinperform performans sanatı platformu, duygulanımları dönüştürerek yeni anlamları mümkün kılmak, kavramlar arasında yeni köprüler kurmak ve ifadeyle sağalmak adına iki senedir devam eden teması “beni ait olduğum eve götür” başlığıyla bir açık çağrı yayınladı.

Sosyal izolasyon günleri boyunca ürettiğiniz hareket, metin okuması, görsel ya da o anki gerçekliğinize dair performatif süreçlerinizi içeren taslaklarınızı bodyinperform@gmail.com adresine iletebilirsiniz. Taslaklarınız; performansınızın ismini, süresini, kavramsal içeriğini ve kendinizi tanıttığınız bir paragraflık metni içermelidir. Seçilen tüm performanslar, kabullerini takiben bodyinperform ve başvuru sahibinin Instagram sayfasında yayınlanacaktır ve belgesele dahil olacaktır.

Sosyal izolasyon günlerinde performatif üretim yapan herkesin başvurusuna açık olan çağrıya yurt içi ve yurt dışından birçok performans taslağı geldi ve gelmeye devam ediyor. Instagram üzerinden canlı olarak yayınlanan performanslar 17 Nisan Cuma günü dansçı, koreograf ve müzisyen Cemal Acet ile başladı.

Açık çağrı kapsamında şu ana kadar Nisan ayında Kolombiya’dan Carol Monteagere ve Monica Quijano, Meksika’dan Fina Ferrara, Lübnan’dan idpcollective, Türkiye’den Asım Gülmez, New York’tan Gemica Rosenberg’in performansları gerçekleşti. Açık çağrı süreci yönetmen Pelin Kaçar tarafından uzun metraj bir belgesele dönüştürülüyor. Projenin Mayıs takvimi ise oluşmaya devam ediyor ve en yakın zamanda paylaşılacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.