Sanatçılardan pandemi süresince kolektif güncel sanat projesi: “İzole”

Pandemi sürecindeki sınırlılık hâlini ve üzerlerinde yarattığı etkiyi görsel bir dille aktarmak amacıyla kolektif bir güncel sanat projesi olan İzole hayata geçti.

Nisan ayında başlayan ve içinde bulunduğumuz pandemi sürecinin güncel kaydını tutmayı amaçlayan İzole projesi, kişisel olandan toplumsal olana doğru yol alıyor ve her geçen gün aralarına kattıkları farklı disiplinden sanatçılarla projeyi daha da genişleterek yeni bir tartışma alanı oluşturmayı hedefliyor.

Projede yer alan ve hikâye anlatıcılığını merkeze alarak bireysel hafızaya odaklanan sanatçıların çalışmaları, her hafta yeni güncellemelerle İzole projesinin internet sitesinde ve Instagram hesabında yayınlanıyor. Şimdiye dek 30 sanatçının çalışmaları çevrimiçi olarak yayımlandı.

İzole projesi ayrıca ilki Ezgi Bakçay’la Neler oluyor?, ikincisi Fırat Arapoğlu’yla Yanlızlık, İnziva, İzolasyon, üçüncüsü ise Derya Yücel’le “Yeni Normal”e doğru: Sanat ve Küratörlük başlıklarıyla gerçekleşen Instagram canlı yayın serileri ile gündemi odağına alan sohbetler gerçekleştiriyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.