Köken Ergun, Sharjah Art Foundation Production Programme kazananları arasında

Sharjah Art Foundation, Production Programme’ın hibe kazananlarını duyurdu. Her iki yılda bir uluslararası bir açık çağrı ile seçilen 10 sanatçı, önerilen projelerinin gerçekleştirilmesi için toplam 200.000 ABD doları fonu alıyor.

2020 yılı kazananları arasında Türkiye’den Köken Ergun‘un da yer aldığı listedeki diğer isimler Jumana Emil Abboud, Mohamed Abdelkarim, Noor Abuarafeh, Basma al-Sharif, Abdessamad El MontassirMoad Musbahi, Pak Khawateen Painting Club, Philip Rizk ve Subversive Film.

Kazananlar, bu yıl Iftikhar Dadi, Lara Khaldi ve Agustín Pérez Rubio‘dan oluşan uluslararası bir jüri tarafından seçildi. Vakıf ve jüri, küresel pandemiden dolayı sanatçıların ve fon organlarının karşı karşıya kaldığı ekonomik zorluklara yanıt olarak jüri sayısını geçen Mart ayında 10’a çıkardı.

Vakfın temel girişimlerinden biri olan Production Programme, sanatsal uygulamadaki yeniliğin desteklenmesi, risk alma ve denemenin teşvik edilmesi yoluyla MENASA (Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya) bölgesinde sanat üretimi olanaklarını genişletmeyi amaçlıyor. Geçmiş hibe döngüleri, bölgedeki ve ötesindeki sanatsal etkinliklerin artmasına önemli katkılar sağlayarak sanatçıların bu destek olmadan başarılması zor olacak bir ölçek ve karmaşıklıkta projeler gerçekleştirmelerini sağladı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.