Müze Evliyagil’de yeni sergi: “Yol”

Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin de gerçekleştiği ArtOda, 11 Haziran – 6 Eylül 2020 tarihleri arasında Songül Dalgakıran ve Tibet Tüzüntürk‘ün küratörlüğünü üstlendiği “Yol” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Müze Evliyagil’de geçtiğimiz dönem ifa ve Goethe-Institut işbirliğiyle gerçekleştirilen “Future Perfect: Almanya’dan Çağdaş Sanat” sergisinin etkinlikleri kapsamında, Derya Yücel ile Küratöryel Çalışmalar Atölyesi katılımcılarından Songül Dalgakıran ve Tibet Tüzüntürk’ün ortak projesi “Yol” ArtOda’da hayata geçiyor.

Sergi ‘yok-mekân’ kavramını mekânın evrimi ve tekinsizlik konsepti çerçevesinde 9 sanatçının yapıtlarıyla beraber ele alıyor. Dalgakıran ve Tüzüntürk’e göre bir mekânın evrimi tam anlamıyla sonlanmazken yaşam her zaman dinamikleriyle bu evrimi destekler. Ancak her dinamik, bir önceki süreçten izler taşır ve kalıcı olan mekânın hafızasıdır. Bu bağlamda Müze Evliyagil’i ve ArtOda’yı çevreleyen yollar, bu dönüşümü bütünüyle belleğinde taşır. Yollar, yok-mekânların çoğunluğunu oluşturan yeryüzündeki koridorlar gibidir.

Sanatçılar: Doğa Ezgi Ayisit, İrem Hasçiftçi, Kübra Gürleşen, Mert Acar, Ramazan Can, Özlem Can, Sıla Uğurlu, Yusuf Develioğlu, Zeynep Tunçel Kahyaoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.