Engravist bu yıl Uluslararası Sanal Engravist Baskıresim Bienali’ni düzenliyor

2016 yılında Doç. Dr. Lütfü Kaplanoğlu tarafından kurulan ve sempozyum, workshop ve sergi gibi uluslararası baskıresim etkinlikleri düzenleyen Engravist, bu yıl yeni bir bienal ile bu etkinliklerine devam ediyor.

12 Haziran 2020 tarihinde açılacak Uluslararası Sanal Engravist Baskıresim Bienali‘nde 54 ülkeden 600’ü aşkın sanatçı 7 adet sanal galeride izleyiciler ile buluşacak.

Engravist, dünyada genel olarak yaşanan bunalımları sanatın iyileştirici gücüyle pozitif yönde dönüştürmek, küresel iletişim ve etkileşim döngüsüne katkı sağlamak, uluslararası sanat ortamına erişiminin yolunu açmak ve dünyanın her yönündeki sanatçılar arasında dinamik bir sinerji oluşturmak amacıyla yola çıktı.

Kuruluşundan beri baskıresim alanında ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda sergi, workshop, etkinlik ve proje gerçekleştiren Engravist, edindiği tecrübelerle yelpazesini genişletmek, dünya sanat ortamına daha çok etkinlik kazandırarak; sürdürülebilir yöntemlerle ilham veren bir yapıya kavuştu.

2018 yılında 16 ülkeden 200 sanatçının 250’e yakın eseri ile bir sergi düzenleyerek bienalin ilk adımını atan Engravist, “Daha güzel bir dünya için ne söylemek istersiniz?” sloganı ile sanatçılara çağrı yaptı. Jüri değerlendirmeleri sonucunda bienalde yer alacak sanatçılar belirlendi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.