Avrupa Yaratıcı Platformlar Ağı’ndan COVID-19 krizi ve yaratıcı sektör çalışanları ile ilgili araştırma

Avrupa Yaratıcı Platformlar Ağı (European Creative Hubs Network), COVID-19 krizinin Avrupa’daki kültürel ve yaratıcı sektörlerde çalışan işçiler üzerindeki etkileri hakkında bir araştırma başlattı.

Araştırma, kültürel ve yaratıcı işçilerin pandemi zamanlarında değişen çalışma koşulları ve günlük yaşamla nasıl başa çıktıklarını anlamayı amaçlıyor ve bu araştırma, kilit paydaşların krizin olumsuz etkilerini hafifletecek etkili politikalar ve destek mekanizmaları geliştirmelerine yardımcı olacak ön bilgiler sağlayacak. Anket için son tarih 19 Temmuz 2020. Sonuçlar Eylül ayında açıklanacak.

Araştırma, Birleşik Krallık, Türkiye, Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek, Ukrayna ve Moldova da dâhil olmak üzere 27 üye ülkenin tümünü kapsıyor.

Araştırma tüm kültürel ve yaratıcı sektörler ile ilgileniyor: mimarlık, peyzaj mimarlığı, film / ses / video, fotoğraf, müzik, moda tasarımı veya tekstil tasarımı, grafik tasarım, ürün tasarımı, hizmet tasarımı, reklam, pazarlama ve iletişim, yazılım geliştirme ve video oyunu geliştirme, araştırma ve geliştirme, performans sanatları, görsel sanatlar, medya, edebiyat, yayıncılık ve kütüphane bilimi, yaratıcı el sanatları, yaratıcı turizm, müzeler ve kültürel miras.

Bu araştırma MAX projesinin (Avrupa Komisyonu tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Fab Lab Barcelona, UPTEC ve Makery ile ortaklaşa European Creative Hubs Network tarafından koordine edilen Makers’ Mobility Pilot projesi) bir parçasıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.