Web Bienali 7. edisyonu ile yayında

İstanbul Çağdaş Sanat Müzesi, çevrimiçi, bağımsız bir uluslararası medya sanatı festivali olan ve ağ tabanlı alternatif sanat pratiklerine odaklanan Web Bienali‘ni düzenliyor. Web Bienali, deneysel ve temsili olmayan elektronik sanat için sürekli yenilenen bir çevrimiçi portal olmayı hedefliyor.

2003 yılında sanatçı ve teorisyen Genco Gülan tarafından kurulan ve bu yıl 7. edisyonu İpek Yeğinsu küratörlüğünde gerçekleşen Bienal’in başlığı “APEIRON“.

Antik dönem filozofu Anaksimandros’un (MÖ 610 – 546) ürettiği bir terim olan “apeiron”, “belirsiz” ama aynı zamanda “sınırsız”, “sonsuz”, gibi felsefi anlamlar taşır.

Bienal’e katılan sanatçılar Candaş Şişman, Erdal İnci, Selçuk Artut, Can Büyükberber, Özcan Saraç, Meltem Şahin, Hakan Gündüz, Ayşe Gül Süter, Evrim Kavcar & Elif Öner, Ozan Türkkan, Yusuf Ulufer, Ahmet Rüstem Ekici, Hakan Sorar, Uğur Engin Deniz, Lev Manovich, Chris Doyle, Gerhard Mantz, Soliman Lopez, Eelco Brand, Luciano Rodriguez Arredondo, Quayola, Bjørn Erik Haugen, Claudia Hart, Kurt Hentschlager, Stephen Cartwright, Sputniko, Teri Rueb, Stanza, Kim Albrecht, Marina Zurkow, Leonardo Selvaggio, Matthew Biederman, Garret Lynch.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.