Het Nieuwe Instituut’tan açık çağrı

Het Nieuwe Instituut,Regeneration. New Institutional Practices. temasına odaklanan burs programı için açık çağrıda bulunuyor. Açık çağrı için son başvuru tarihi 24 Temmuz 2020.

Het Nieuwe Instituut’un Araştırma Departmanı, yıllık burs programı sayesinde, kurulu düşünce tarzlarından ayrışan araştırma projelerini kabul ediyor ve bu projeler için görünürlük sağlıyor. Vücudun Tükenmişliği (2018) ve Gezegensel Tükenme (2019) ile ilgili önceki çağrıları takiben, 2020 programı, kolektifleri, mevcut örgütlenme ve tükenme koşullarını, kolektif organizasyon ve eylem biçimleri oluşturmak için bir çıkış noktası olarak almaya davet ediyor.

Enstitü, 6 ay boyunca (Ekim 2020 – Mart 2021) iki Araştırma Bursu pozisyonu sunuyor. Bu iki pozisyonun her biri toplam 20.000 Euro bütçe içeriyor.

Bu yılki çağrı özellikle kolektifleri uygulamaya davet ediyor ve bireysel yazarlık kavramının ötesine uzanan tasarım, mimari ve dijital kültür içindeki işbirlikçi uygulamaları desteklemeyi amaçlıyor.

Başvuru için yaş sınırı yoktur. Tüm vatandaşlıklardan ve ikamet yerlerinden gelen kolektifler başvurabilir. Ne bir özgeçmiş ne de tavsiye mektubu istenmez. Burslar tüm disiplinlerde (tasarım, mimari ve dijital kültür) tüm derecelere açıktır. Alanlarında yüksek düzeyde yaratıcılık, eleştirel düşünce ve diğer potansiyelleri de gösterebilen derece veya kurumsal bağlantısı olmayanlara eşit öncelik verilecektir.

Het Nieuwe Instituut, 2013 yılında kurulduğundan bu yana Hollanda’da ve uluslararası alanda mimarlık, tasarım ve dijital kültür alanlarında program geliştirme, sergi, konferans, arşiv araştırmaları ve yayınlar alanında araştırmalara öncülük ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.