Kırmızı Ardıç Kuşu Çağdaş Sanat Galerisi’nde yeni seçki

Alaçatı’da yer alan Kırmızı Ardıç Kuşu Çağdaş Sanat Galerisi, 12 Temmuz – 1 Ekim 2020 tarihleri arasında küratör Pırıl Gündüz ve performans sanatçısı Damla Durman’ın hazırladığı yeni bir seçkiye ev sahipliği yapıyor.

Galeri, sanatçıların eserlerini bir rotasyonla yeni sanatçılar ve eserler ekleyecek şekilde sergileyecek. Galerinin açık havadaki alanında ise sosyal mesafe kurallarına uygun olarak performans ve etkinlikler de düzenlenecek.

Galerinin bu sezon sergisinde yer alan sanatçılar: Bedri Baykam, Koray Erkaya, Genco Gülan, Gül Ilgaz, Nilhan Sesalan, Lara Ögel, Beril Gülcan, Sayra İnce Muran, Erduhan Ardıç Muran, Gülçin Aksoy, Özgül Arslan, Mustafa Horasan, Stefan Tuemple, Tal Lee, Suzan Batu, Candaş Şişman, Ayhan Taşkıran, Şevket Arık, Vildan Hoşbak, Yasin Uysallar, Oktay Değirmenci, Erhan Lanpir, Monika Bulanda, Mathilde Melek An, İrem Nalça, Melih Özuysal, Olcay Gültepe, Sevda Kocatepe, Cengiz Yüzsever, Gözde Baykara, Barış Sarıbaş, Pınar Derin Gencer Cem Sağbil, Ayşe Önel, Onur Çanka, Esra Kent, Kofi Frimpong, Robert Hickerson, Pablo Picasso.

2005 yılında Sayra Muran tarafından açılan Kırmızı Ardıç Kuşu Sanat Galerisi; geçtiğimiz yıllarda Bedri Baykam, Ömer Uluç, Mehmet Güleryüz, Genco Gülan gibi sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapmanın yanı sıra, dönem dönem de genç sanatçıların seçkilerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.