Suay Aksoy ICOM’daki başkanlık görevinden ayrıldı

2016 yılında ICOM‘a Başkan olarak seçilen Suay Aksoy, başkanlık görevinden istifa etti. Aksoy’un görevini Alberto Garlandini devraldı.

Aksoy’un veda notu ICOM’da yayımlandı: 

Değerli ICOM meslektaşlarım, uluslararası müze topluluğunun değerli üyeleri,

Bu mesajla ICOM Başkanı olarak görevimden istifam hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum. Bu karar için nedenlerimi 19 Haziran 2020’de ICOM Yürütme Kurulu’na gönderilen bir mektupta sundum.

ICOM’a çeşitli pozisyonlarda ve Başkan olarak hizmet vermenin yanı sıra, bu muazzam ve çeşitli profesyonel topluluğun bir parçası olmak hayatımın en büyük onurlarından biri oldu.

ICOM’daki görevim boyunca aynı değerleri savunduğumu söylemekten mutluluk duyuyorum; demokrasi, şeffaflık, görüş çeşitliliğine saygı ve farklı dünya görüşlerine ve uluslararası bir sivil toplum kuruluşunun gerçek bağımsız doğasının savunmasına. ICOM’un kolayca geri çevrilemeyeceğinden emin olduğum ilerici bir yola doğru ilerletebileceğime inanıyorum.

Her zaman öğrenmeyi ve büyümeyi amaçlayan Güney’den Kuzey’e ve Doğu’dan Batı’ya geniş bir temsil ile profesyonel bir ağın parçası olmaktan gurur duydum. İstifamın kuruluşumuzun iç büyümesine hizmet edeceğine inanmak istiyorum.

Benim için liderliğin bir konum değil, bir tutum olduğunu tekrarlayacağım. Umuyorum ki kararım, bağlılığımın her zamanki gibi sağlam kaldığı organizasyonumuzun ortak yararına katkıda bulunacaktır.

Değerli meslektaşlarım, ICOM’a yorulmak bilmeyen adanmışlığınız ve sizi daha iyiye dönüştüreceğimiz konusundaki güçlü inancımız, ihtiyacınız olan liderler yapıyoruz. Gelecek haleflerimin yanı sıra ICOM’u daha da ileriye götürmeye devam edeceğinizden eminim.

Benimle bu yolda yürüdüğünüz için her birinize teşekkür ediyorum ve ICOM için gelecekteki çalışmalarınızda size en iyisini diliyorum.

Saygılarımla,

Suay Aksoy

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.