Bosphorus Film Lab’ın yeni direktörü yapımcı İpek Tugay oldu

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23 – 30 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenecek 8. Boğaziçi Film Festivali‘nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab’ın yeni direktörü yapımcı İpek Tugay oldu.

Bosphorus Film Lab’ın yeni direktörü seçilen yapımcı İpek Tugay “Boğaziçi Film Festivali her yıl özenle oluşturulmuş film seçkisi ve İstanbul’da ağırladığı değerli konuklarıyla sektörü ve tüm sinemaseverleri bir araya getiren önemli bir yapı. Bu yapının çatısı altında yer alan Bosphorus Film Lab ile yerli projelerin hayata geçirilmesine ve hem yerli hem de yabancı endüstri profesyonellerini bir araya getirerek verimli bir paylaşım alanı oluşturulmasına katkı sağlayacağım için çok mutluyum.” dedi.

İpek Tugay, 2015’de Toronto Uluslararası Film Festivali süresince düzenlenen Turks at TIFF programında direktör yardımcılığının ardından 2015 yılından 2019 yılına kadar Zeynofilm’in çeşitli projelerinde yönetici olarak çalıştı. Yapımcı Zeynep Atakan’ın ortak yapımcısı ve dağıtımcısı olduğu yabancı projelerin yürütücü yapımcılığının yanı sıra, Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Ahlat Ağacı’nda ise proje koordinatörü olarak görev aldı. 2019 yılında Elia Suleiman’ın Cannes’da ödül alan “Burası Cennet Olmalı” filminin de Türkiye bölümünün yürütücü yapımcılığını üstlenen Tugay, 2015 yılından itibaren ortak yapım ve proje geliştirme marketi olan Antalya Film Forum’da çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra 2017 ve 2018 yıllarında genel koordinatörlüğünü üstlendi. Şu an Chantier Films’de içerik geliştirme ve yapım sorumlusu olarak çalışmalarına devam ederken, uluslararası iletişim ağını genişleterek projeler üretmeye devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.