Beyrut’taki sanatçılar ve kültür sektörü için bağış kampanyası

Kâr amacı gütmeyen ve bağış yapan iki kuruluş olan Arab Fund for Arts and Culture ve Mophradat, Beyrut’taki sanatçılar ve kültür sektörü için iki farklı bağış kampanyası başlattı.

4 Ağustos 2020’de Beyrut’u sarsan yıkıcı patlamanın ve şehirdeki evlerde, ofislerde ve çalışma alanlarında benzeri görülmemiş can kayıpları, yaralanma ve hasarların ardından Arab Fund for Arts and Culture – AFAC ve Culture Resource (Al-Mawred Al-Thaqafy), Beyrut’taki kültür ve sanat topluluğunu desteklemek için uluslararası bir bağış toplama kampanyası başlattı. Kampanyanın detaylarına buradan ulaşılabilir.

Mophradat, Beirut Art Fund’ı dünyanın her yerinden akranların, meslektaşların ve arkadaşların katkıda bulunmak istediğini bildiğinden, gelecekte olabilecekler için kaynak toplamak için kurduğunu dile getiriyor. Mophradat, Lübnan’daki çökmekte olan finans ve bankacılık sistemini göz önünde bulundurarak, kurumu zaten tanıyan ve fonları şeffaf ve esnek yollarla dağıtma kararlılıklarına güvenenlere ulaştıklarını açıklıyor. Detaylı bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.