Doğançay Müzesi’nden İstanbul’daki orta okul öğrencileri için 16. Resim Yarışması

Doğançay Müzesi, kuruluş gayelerinden biri olan, gelecek nesillerin eğitimi ve kültür-sanat alanında bilgili olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Resim Yarışması‘nı bu yıl 16. kez düzenliyor.

Müze tarafından 15 yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda başlatılan çocuk resim yarışmaları, bu yıl pandemi sürecinin beraberinde getirdiği tüm zorluklara ve destek eksikliğine rağmen sürdürülmektedir. Bu yıl başvurular çevrimiçi platforma taşınmıştır. Yarışmanın bu yılki teması ise pandemi sürecinde pozitif çalışmalar ve düşünceler ortaya koymak amacıyla ‘Hayat’ olarak belirlenmiştir. Son başvuru tarihi 21 Eylül 2020.

Yarışmaya İstanbul’da okuyan orta okul 5, 6, 7, 8. sınıf öğrencileri başvurabilir. Öğrenciler, “Hayat” konusunu istedikleri gibi resmedebileceklerdir. Yarışmada ilk üçe verilecek ödülün yanı sıra, 5 mansiyon ve tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir. İlk 8’e giren öğrenciler ise bir yıl güzel sanatlar eğitimi kazanmış olacaktır.

Yarışmaya her öğrenci birden çok eserle katılabilir, ancak bir ödül kazanabilir. Resimlerin mümkün olan en iyi şekilde fotoğraflarının çekilmesi önemlidir, eğer mümkünse taratarak gönderilmesi daha doğru olur. Resmin tamamının görselde görünmesi gerekmektedir. Fotoğraf makinası ya da telefonla yapılacak çekimlerde ışığın doğal ve resmin orijinalini en doğru şekilde yansıtmasına, mümkün olan yüksek çözünürlükte olmasına dikkat edilmelidir.

Yarışma sonunda başarı ve sergileme ödülü kazanan eserler, 13 Ekim 2020 tarihinde kazanan öğrencilere bildirilecektir. Şartlar uygun olduğunda eserlerin bir sergisi yapılacaktır. Ödül sahipleri yapılacak sergi süresi için eserlerini Doğançay Müzesi’ne vermekle yükümlüdür.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.