Yazıhane projesinden sanat yazarlarına açık çağrı

Narmanlı Sanat tarafından yürütülen, sanat yazarlarını bir araya getirmek ve desteklemek amacıyla gerçekleşen ve bir yıla yayılan programı ile yazarları yazım ve geri bildirim alma konusunda teşvik eden Yazıhane projesi, yeni ve gelecek vaat eden sanat yazarlarına açık çağrı yapıyor.

Duygu Barlas direktörlüğünde, Hollanda Başkonsolosluğu sponsorluğunda ve AICA Hollanda desteğiyle gerçekleştirilen projede, Ayşegül Sönmez, Fırat Arapoğlu ve Rahmi Öğdül de jüri ve mentor olarak yer alıyor. Son başvuru tarihi 20 Eylül 2020.

Projenin bir bölümü Türkiye’den sanat yazarları ile Hollandalı sanatçı ve kurumları bir araya getirerek Türkiye ve Hollanda arasındaki kültürel bağları kuvvetlendirmek amacı güdüyor.

Sanatatak Genel Yayın Yönetmeni Ayşegül Sönmez, akademisyen, sanat tarihçisi ve eleştirmen Fırat Arapoğlu ile akademisyen ve sanat yazarı Rahmi Öğdül’ün jüriliğini ve mentorluğunu üstlendiği proje kapsamında açık çağrı üzerinden değerlendirilecek ve Türkiye genelinden seçilecek 6 yazar ile çalışılacak. Sürecin sonunda 30 adet yazı ile final projesi olarak istenen profesyonel fotoğrafçı eşliğinde gerçekleşecek 6 adet röportaj yazısı çıkacak. Her yazar iki ayda bir yazacak, sitede her ay 3 yazı yayımlanacak. Sürecin sonunda ise her yazarın 5 yazı ile 1 röportajı olacak ve yazarlara kendi aralarında eş-editörlük önerilecek. Yazı ve röportajlar narmanlisanat.com sitesinin bir parçası olan yazıhane’de yayımlanacak. Her yazar bir veya iki yazısını  Hollandalı bir sanatçı veya kurum üzerine yazacak, bu yazılar İngilizce’ye çevrilecek.

Yazı başına belirlenen telif ücreti ödenecek, yazarlar Narmanlı Sanat atölyelerine katılım sağlayacak, Ayşegül Sönmez, Fırat Arapoğlu ve Rahmi Öğdül ile çevrimiçi kanallar üzerinden grup buluşmaları yapacak ve revize alacak. Her sanat yazarının İngilizce’ye çevrilecek yazıları AICA Hollanda tarafından revize edilecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.