Türkiye Yayıncılar Birliği’nden yeni eğitim: “Çevrimiçi Düzeltmenlik Atölyesi”

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin, yayıncılık dünyasının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla ihtiyaç ve talepler doğrultusunda düzenlediği eğitimlere bir yenisi daha eklendi.

19 – 30 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek Çevrimiçi Düzeltmenlik Atölyesi, uzun yıllardır farklı yayın evlerinde editör ve düzeltmen olarak çalışan Dr. Erkan Irmak’ın eğitmenliğinde yürütülece. Atölyede, bir düzeltmenin bilmesi gerekenler hem teorik hem de uygulamalı olarak anlatılacak. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Atölyeye son başvuru tarihi 17 Eylül 2020.

Türkiye Yayıncılar Birliği, 2012’den bu yana sürdürdüğü Yayıncılığa Giriş, Editörlük, İleri Editörlük, Yayıncılıkta Pazarlama-Satış eğitimleriyle Türkiye yayıncılığına nitelikli insan gücü katkısı vermeye devam ediyor. Koordinatörlüğünü Sevengül Sönmez’in yaptığı yayıncılık eğitimleri, alanın ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam ederken yayıncılık profesyonellerinin de bir araya gelmesini sağlıyor. İhtiyaçlar ve talepler doğrultusunda şekillenen eğitimlere, eylül ayının ikinci yarısında Çevrimiçi Düzeltmenlik Atölyesi de ekleniyor.

Zoom üzerinden yürütülecek Çevrimiçi Düzeltmenlik Atölyesi, 19 – 30 Eylül 2020 tarihleri arasında 3’er saatlik 4 oturum şeklinde gerçekleştirilecek. Dersler, 19 ve 26 Eylül Cumartesi günleri 10.00 – 13.00 saatleri arasında; 23 ve 30 Eylül Çarşamba günleri ise 17.00 – 20.00 saatleri arasında yapılacak. Yayın evlerinde bu alanda çalışmak isteyenlerin, editörlerin, basılı ya da dijital mecralarda yazı işleriyle uğraşanların katılımına açık olan atölyenin kontenjanı 15 kişiyle sınırlı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenen düzeltmenlik meslek standartlarını içeren Çevrimiçi Düzeltmenlik Atölyesi’nde, herhangi bir yazıyı düzeltmenin kuralları anlatılırken farklı türlerdeki metinlerin ihtiyaçlarına yönelik bilgiler de uygulamalar eşliğinde aktarılacak. Dr. Erkan Irmak’ın eğitmenliğinde yürütülecek atölyenin son dersine, Yapı Kredi Yayınları’nda uzun yıllardır çalışan deneyimli düzeltmen Filiz Özkan konuk olarak katılacak. Özkan, deneyimlerini paylaşacağı “Düzeltmenin Hayatı, Sorunları, Tecrübeleri” başlıklı bölümde katılımcıların, mesleğin değişen yönlerini görmelerini sağlayacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.