‘Spoonface – Kaşıksurat’ Cenevre’de sahneleniyor

Billy Elliot filminin de yazarı Lee Hall tarafından kaleme alınan, otizmli ve kanser bir çocuğun hayata veda etmeden önceki son sözlerinden yola çıkan ‘Spoonface – Kaşıksurat’ başlıklı oyun, 21 Eylül 2020 tarihinde Uluslararası Barış Günü’nde Cenevre’de Birleşmiş Milletler’in kurulduğu binada prömiyerini yapacak.

Kraliyet Akademisi Uluslararası Bilim Kurulu (RASIT) Genel Direktörü HRH Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite tarafından yapılan davet üzerine oluşturulan oyunun ana mesajı ‘farklılığın seni sen yapar’. Ali Poyrazoğlu ve Can Remzi Ergen tarafından sahnelenen oyun üç ayrı dilde, İngilizce, Fransızca ve Türkçe olarak oynanacak.

Ödüllü oyun ‘Spoonface – Kaşıksurat’ bütün olumsuzluklar ve anlamsızlıklara rağmen hayatın aslında ne kadar da yaşamaya değer olduğunu bir çocuğun gözünden anlatıyor. Poyrazoğlu ve Ergen oyunun provalarına bir yıl önce başladı. Oyunda, hikâyesi anlatılan otizmli çocuğu Can Remzi Ergen, ona hikâyesini dünyayla paylaşmasında yardımcı olan yönetmeni de Ali Poyrazoğlu canlandırıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.