Galeri Siyah Beyaz’da yeni sergi: “Kelebeğin Ölümü”

Galeri Siyah Beyaz, 2020 – 2021 sezonunu 19 Eylül – 19 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek, Ali Kotan’ın “Kelebeğin Ölümü” isimli sergisi ile açıyor.

“Kelebeğin Ölümü” sergisi, 2019 yılında Türk edebiyatının duayen isimlerinden Selim İleri ile entelektüel sohbetlerinden beslenerek ürettikleri resim ve yazıları içeren “Gece Sirenleri” serisinden ilk defa sergilenecek resimlerden oluşuyor.

Ali Kotan ve Selim İleri; Faruk Sade’ye ithaf edilen, 330 eserden oluşan ve çalışmaları yaklaşık 3 yıl sene süren bu disiplinlerarası sergi ve kitap projesini “metin ve imgenin dünya karşısındaki varlık ve hiçlik kavgası” olarak tanımlıyor. Daha önce Folkart Gallery ve Cermodern’de sergilenen “Gece Sirenleri” sergisinden Galeri Siyah Beyaz’da gösterilecek eserler ise kitapta var olan ancak henüz sanatseverlerle buluşmamış olanlar.

Adını sanatçının aynı isimli eserinden alan “Kelebeğin Ölümü” sergisinde ayrıca Ali Kotan’ın alışkın olduğumuz dışavurumcu, soyut ve figüratif eserleri ile bu kaotik patlamalarının üzerini beyazla örttüğü eserleri de yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.