Tiyatro Kooperatifi ve IETM’den çevrimiçi panel

Tiyatroların haklarını daha yüksek sesle savunabilmek için, İstanbul’daki özel tiyatroların bir araya gelerek kurduğu Tiyatro KooperatifiIETM (Uluslararası Çağdaş Gösteri Sanatları Ağı) tarafından gerçekleştirilen ve programında 20’yi aşkın ülkenin ev sahipliği yaptığı etkinliklerin yer aldığı “Multi-location Meeting” kapsamında 2 Ekim Cuma günü 12.30 – 14.30 saatleri arasında  çevrimiçi bir panel düzenliyor.

Moderatörlüğünü Yeşim Özsoy‘un üstlendiği Peki ya Bundan Sonra?: Gösteri Sanatlarında Dayanıklılık” başlıklı panele Rusya, Lübnan, Bulgaristan ve Güney Afrika’dan gösteri sanatları profesyonelleri konuşmacı olarak katılacak.

Türkiye ile benzerlikler gösteren ülkelerin, pandemi sürecinde gösteri sanatları alanındaki deneyimlerini ve iyi örnekleri dinlemek amacıyla düzenlenen panelde; gösteri sanatları kurumlarının ve tiyatro yöneticilerinin dayanıklılığı ile post-travmatik bir dönemde gösteri sanatlarının-tiyatronun toplum üzerindeki iyileştirici gücü konuşulacak.

Panelde Culture Resource eş kurucusu, tiyatrocu, sanat aktivisti Hanane Hajj Ali (Lübnan), Art Office Foundation Direktörü Kalina Wagenstein (Bulgaristan), Sustaining Theatre and Dance Foundation Proje Yöneticisi ve oyun yazarı Mike van Graan (Güney Afrika), Lubimovka Festivali Sanat Yönetmeni ve oyun yazarı Mikhail Durnenkov (Rusya) konuşmacı olarak yer alacak. 

İngilizce olarak gerçekleştirilecek panelde Türkçe simultane çeviri yapılacak. Kontenjanın sınırlı olduğu panel için kayıtlar 28 Eylül’e kadar devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.