“Yeni Sanat Vakfı” kuruldu

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ilânına göre, merkezi İstanbul’da olan “Yeni Sanat Vakfı” kuruldu. Vakıf, yapımcı Mustafa Fener’in 90 bin TL mal varlığı ile kuruldu.

Vakıf’ın yönetim kurulunda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, eski Beyoğlu Belediye Başkanı ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı Hasan Kaçan, dizi yapımcısı Mustafa Fener, AKP’nin reklam kampanyalarını yürüten Arter Reklam Ajansı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Olçok, kamu kurumlarından aldıkları pek çok ihalelerle dikkat çeken Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürsoy ve Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu bulunuyor.

Vakfın amacı vakıf kuruluş ilanında şöyle tanımlandı: “Kadim medeniyetimizin yapı taşları ve değerleriyle beslenen evrensel bir kültür-sanat anlayışından güç alarak, eğitim ve üretim odaklı yaklaşımı ile Türkiye’nin kültürel sanat ekonomisine katkı sağlamak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmek”.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.