Bilsart’tan video sanat üretimi için açık çağrı

Bilsart, video sanatına olan desteğini bir adım daha ileriye taşıyor ve video üzerine çalışan adayları video sanat üretimi için açık çağrıya başvurmaya davet ediyor. Bilsart; bu çağrı ile yeni bir video projesine üretim desteği verecek ve sergisine ev sahipliği yapacak. Son başvuru tarihi 30 Kasım 2020.

Seçici Kurul üyelerinin oyları sonucu belirlenecek olan katılımcıya, belirli bir aşamaya getirdiği yeni video projesini bitirebilmesi için üretim desteği sağlanacak. İşini tamamlaması için verilecek çalışma süresi sonucunda proje, 2021 Mayıs ayında Bilsart’ta gerçekleşecek kişisel sergisi kapsamında gösterilecek.

Sanatçıya verilecek üretim desteği en fazla 20.000 TL değerinde olup, sergi bitiminin ardından işin bir edisyonu Bilsar şirket koleksiyonuna dahil edilecek. Seçici Kurul’da Aslı Seven, Hülya Özdemir, Nazlı Pektaş yer alıyor.

Başvuru Koşulları:

  • Yalnızca video sanatı projeleri için geçerlidir. Diğer sanat pratikleri ile yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.
  • Adaylar, tek bir video projesi ile başvuru yapabilirler.
  • Adaylar, üzerinden çalışmakta oldukları ve belirli bir hazırlık aşamasına gelmiş video projelerine dair dökümanlarla başvuruyu gerçekleştireceklerdir.
  • Türkiyeli adaylar için geçerlidir.
  • Kolektif sanatçı grupları başvuru yapabilirler.
  • Başvurular yalnızca vote.bilsart.com internet sitesi üzerinden yapılır. Eksik veya son başvuru tarihi sonrası herhangi bir yerden yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.