Calling Mag’dan Step İstanbul’da sergi

Bu yıl 18 – 22 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşen Step İstanbul kapsamında, etkinliğin ana sponsoru olan Ford’un iş birliğinde calling mag tarafından kürasyonu üstlenilen sergi, duvar resimleriyle şehrin ritmini yakalayan sanatçılar Gökhan Tüfekçi ve Göksu Gül’ün işlerini heyecan verici bir kurguyla yeni bir mekâna taşıyor.

Minyatür sanatından aldığı ilhamı pop-art imgelerle harmanlayan Gökhan Tüfekçi ile tabiata olan hayranlığını hayvan formları üzerinden ifade eden Göksu Gül, Ford’un yeni SUV modeli Puma’nın kaportası üzerine resmettikleri işlerde, kendi üretim dilleri ile malzemenin estetiğini heyecan verici bir noktada buluşturuyor.

Kaportanın formundan ve Puma’nın güçlü imgesinden ilham alan sanatçılar; nesneler, insanlar ve doğa arasındaki ilişkinin akıcı ve dönüşen hallerini işlerine taşıyor. Farklı malzemeleri işlerine dahil etmeye yatkınlıklarıyla olduğu kadar sokağın ritmini yakalayan duvar resimleriyle de tanınan Tüfekçi ve Gül, mekanın duvarlarına yaptıkları müdahaleler yoluyla sergiyi bütüncül bir deneyime dönüştürüyor. Sokak sanatından gelen iki genç sanatçının çağdaş ve heyecan verici üslupları Ford Puma’nın şehirli ve genç ruhunun altını çiziyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.