VisionIST programı açıklandı

Bu yıl 20 – 26 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında gerçekleşecek VisionIST Endüstri Günleri kapsamında gerçekleşecek Yansımalar, Atölye, Panel ve Ustalık Sınıfından oluşan programı, 21-22 Kasım 2020 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirilecek.

Endüstride farklı kuşaklardan gelen ulusal ve uluslararası meslek profesyonellerinin birbirini tanıması, iletişimde bulunması ve bu şekilde üretimlerine yansıtacak katkıyı sağlaması hedeflenen VisionIST, bu yıl akreditasyon formu ile başvuruları kabul ediyor.

Yansımalar

Açıklanan programa göre ‘Yansımalar’ bölümünde Zeynep Atakan “Sinema Alanında Kariyer Planlaması”, Serpil Altın ise “Bir filmin çekim sürecini planlama”yı katılımcılarla konuşacak.

Atölye

Atölye bölümünde Müge Özen “İlk filmime nasıl yapımcı bulurum?”, Kıvılcım Akay ise “Belgesel filmde kreatif anlatı, senaryo yazımı ve etik” başlıklarını işleyecek.

Panel

Panellerde ise İpek Erdem moderatörlüğünde Maxine Williamson, Simona Nobile ve Tarık Tufan’ın katılımıyla “Pandemi, kalem ve projeler” konuşulacak. Adem Sözüer’in moderatörlüğünde ise “Sinemada telif hakları” konusu Gül Okutan ve Janset Paçal’ın katkılarıyla konuşulacak.

Ustalık Sınıfı

Ustalık Sınıfı bölümünde Esin Küçüktepe moderatörlüğünde Leena Yadav, Alin Taşçıyan moderatörlüğünde ise Agnieszka Holland tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.