kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

21. İstanbul Tiyatro Festivali yerli proje başvuruları başladı

7 Kasım 2016

2018 yılında Mayıs ayında Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda gerçekleştirilecek 21. İstanbul Tiyatro Festivali’nin programında yer almak isteyen yerli projeler için başvurular başladı. Başvurular için son tarih 31 Mart 2017.

Başvurular festivalin web sitesinde bulunan başvuru formu doldurularak en geç 31 Mart 2017 saat 18.00’e kadar İstanbul Tiyatro Festivali ofisine (Sadi Konuralp Cad. No:5 Nejat Eczacıbaşı Binası, Şişhane) elden teslim edilebilir. Saat 18.00’den sonra elden ya da e-posta aracılığı ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İstanbul dışından başvuru göndermek için theatre.fest@iksv.org adresinden festival ekibi ile iletişime geçilmelidir.

İstanbul Tiyatro Festivali’ne başvuracak yerli yapımlarda daha önce İstanbul’da sahnelenmemiş olması koşulu aranıyor. Daha önce İstanbul’da izleyici ile buluşan yapımlar değerlendirmeye alınmıyor.

 Geçen festivallerde olduğu gibi ana programın yanında Yeni Dalga ve Oyun Salonu bölümlerinin de yine yer alacağı 21. İstanbul Tiyatro Festivali 2018 yılında da dünyaca ünlü, tiyatro ve dans toplulukları ile Türkiye’den gösterileri, İstanbul’un farklı mekânlarında izleyiciyle buluşturacak. Festival kapsamında ayrıca alanında uzman konuklarla söyleşiler, uzmanlık sınıfları ve atölyeler de tiyatroseverlerin ücretsiz katılabileceği etkinlikler olacak.