kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

21. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali başlıyor

25 Ekim 2021

Kültürler Arası Transfer Derneği tarafından TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hessen Eyaleti Başbakanı Volker Bouffier, Bilim ve Sanat Bakan Yardımcısı Ayşe Asar, Frankfurt Anakent Belediye Başkanı Peter Feldmann ve Türkiye Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer himayesinde düzenlenen Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, bu yıl 25 – 30 Ekim 2021 tarihleri arasında 21. kez gerçekleşecek.

Festival kapsamında Türkiye, Almanya ve Fransa’dan 25’e yakın film gösterilecek ve söyleşi, panel ve konser gibi bir dizi etkinlik düzenlenecek. Festival filmleri, CineStar Metropolis, Alman Film Müzesi ve Film Forum Höchst, Mühlheim am Main, Rodgau- Jugesheim, Frankfurt am Main, Offenbach am Main, Michelstadt ve Rödermark sinemalarının yanı sıra, JVA Preungesheim Frankfurt am Main Cezaevi’nde gösterilecek.

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde, bu yıl Türkiye proje ortağı olarak destek veren FİLM-SAN Vakfı işbirliği ile 21. kez Altın Elma ödülleri sahiplerini bulacak. Festival kapsamında 7 dalda verilen Altın Elma ödüllerinin jürisi, önceki yıllarda olduğu gibi Türkiye ve Almanya’dan sinemacılardan oluşuyor.