kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

212 Photography Festival, bomontiada’da

16 Nisan 2018

212 Photography Festival, 11 – 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında bomontiada’da düzenleniyor. 212 Photography Competition başvurusu için son tarih ise 1 Mayıs 2018.

LOCAL TALENTS GROUP SHOW

212 Photography Festival, çağdaş fotoğraf sahnesinden yerel sanatçılar için bir sergi alanı olan Local Talent’a ev sahipliği yapacak.

Festivalin ilk yılı için, hem tekniklerinin sağlam bir ustalığına hem de doyumsuz bir açlığın yanı sıra gelişme potansiyeline sahip yerel sanatçılardan bir seçki oluşturuldu: Can Dağarslanı, Olgaç Bozalp ve Sinan Tuncay. Seçki, kasten multidisipliner ve her ne kadar birçok estetik yaklaşımlardan faydalansalar da, hepsi çalışmalarıyla açık sorular yönelten ve mütemadiyen yüksek kalitede eser üretmiş olan sanatçıları destekliyor.

PORTFOLIO REVIEWS

Portfolio Review 12-13 Mayıs tarihlerinde yüz yüze gerçekleştirilecek. Portfolio Review, çalışmalarına yönelik gelişmiş ve ciddi bir yaklaşımı olan fotoğrafçıları hedefliyor. Yeni mezunlar katılabilir. Randevu almak için, sitedeki iletişim sayfasından başvuru yapabilirsiniz.

WORKSHOP: CYANOTYPE WITH BURCU BÖCEKLER

Bugün birçok fotoğrafçı, güneş baskı tekniklerini yaratıcı ifade için yeni bir araç olarak görüyor. Mavi tonlu fotoğraflar, mavi baskılar, tıpkı alternatif demirli baskı teknikleri gibi ışığa düşük duyarlılığa sahip ve bu yüzden uzun pozlamalar gerektiriyor. Baskılar doğal güneş ışığı altında veya UV ışıklandırması altında yıkanıyor ve teknik genellikle kontak baskılar ve fotogramlar için en uygunu olarak görülüyor.

Atölye katılımcıları mavi baskının tarihi hakkında bilgi edinecek ve tekniğin buluşundan çağdaş sanatçılara örnekleri inceleyecek. Katılımcılar ayrıca süreci kendileri yönetebilecek. Atölye ücretsiz, katılımcı sayısı sınırlı.