kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

221B’den 5. yaşına özel festival

22 Şubat 2021

Polisiye kültür dergisi 221B, 5. yaşını 23 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında çevrimiçi bir festivalle kutluyor. Festival, dünyadan ve Türkiye’den polisiye edebiyat, sinema ve dizi alanlarının en önemli isimlerini bir araya getiriyor.

Festivalde altı gün boyunca Mylos Yayın Grubu YouTube sayfasından izlenebilecek 17 farklı panel, atölye ve gizem çözme oyunları yer alacak.

Festivalde; Bron / Broen ve Marcella dizilerinin senaristi Hans Rosenfeldt, Trapped dizisinin başrol oyuncusu Ólafur Darri Ólafsson, Ceset ve Görünmeyen Misafir gibi başarılı polisiye filmlerde imzası olan senarist ve yönetmen Oriol Paulo; yazdığı roman ve senaryolarla tüm dünyadan okur ve izleyicilerin yakından takip ettiği İsveçli yazar Arne Dahl; polisiye alanında önemli çalışmalarıyla bilinen İngiliz yazar ve gazeteci Barry Forshaw; dünyanın en önemli Sherlock Holmes uzmanı Leslie S. Klinger gibi konuklar yer alacak.

Festivalde ayrıca Türkiye’den Timur Soykan, Mahfi Eğilmez, Yeşim Ustaoğlu, Ümit Ünal, Miray Daner, Boran Kuzum, Ercan Mehmet Erdem, Alper Canıgüz, Prof. Dr. Halis Dokgöz, Armağan Tunaboylu, Çağatay Yaşmut, Suat Duman, Mesut Demirbilek, Doç. Dr. Bülent Ayyıldız, Prof. Dr. Nevin Özkan, Ercan Akbay, Gülce Başer, Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Ümmü Burhan, Deniz Şaşmaz Oflaz, Şebnem Aksoy gibi isimler Türkiye polisiyesini konuşacak.