26. Akbank Caz Festivali programı açıklandı

6 Eylül 2016

Bu yıl 12 – 23 Ekim 2016 tarihleri arasında 26.‘sı düzenlenecek olan Akbank Caz Festivali‘nin programı açıklandı. Yerli ve yabancı caz sahnesinden isimlerin ağırlanacağı festivalin organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliği ile gerçekleşiyor.

26. Akbank Caz Festivali boyunca aralarında Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat, Babylon, Volkswagen Arena, The Seed, Caddebostan Kültür Merkezi, Moda Sahnesi, Summart Sanat Merkezi, Nardis ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi‘nin de bulunduğu 26 ayrı mekanda 42 konser, 6 söyleşi, 13 atölye çalışması ve 2 performans gerçekleştirilecek.

26. Akbank Caz Festivali’nin bu seneki yabancı isimleri arasında; caz dünyasının efsane müzisyenlerinden biri olarak gösterilen ve iki Grammy Ödülü sahibi Ron Carter, günümüz soul müziğinin önemli ismi Imany, Afrika müziğini caz ve funk türleriyle harmanlayan “afrobeat’” akımını rock and hip hop ile birleştiren Tony Allen, dünyanın en iyi tenor saksafoncusu olarak anılan Pharoah Sanders, uluslararası alanda çok sayıda ödülü bulunan usta trompet sanatçısı Paolo Fresu ve Latin cazın günümüzdeki önemli isimlerinden Kübalı besteci ve piyanist Omar Sosa yer alıyor.

Festival’de ayrıca aralarında Fatih Erkoç, İlham Gencer, Önder Focan, Okay Temiz ve Ferit Odman’ın da bulunduğu pek çok Türkiyeli cazcı da sanatseverlerle buluşacak.