kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

31. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları başlıyor

28 Haziran 2019

ENKA Kültür Sanat tarafından düzenlenen ve tüm yıla yayılan ENKA Kültür Sanat Buluşmaları bu yıl 31. kez 2 Temmuz – 3 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

ENKA Kültür Sanat, usta sanatçıların yanı sıra genç yeteneklerin de yer aldığı bir program ile geleceğin sanatçı ve seyircisini yetiştiriyor, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi destekleyen farklı disiplinlerden katılımcıları aynı programda buluşturuyor. Buluşmalar, her yıl olduğu gibi bu yıl da ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda başlayıp ENKA Oditoryumu’nda sonlanacak.

Programda bu yıl Türkiye’den Fazıl Say, mor ve ötesi, Sertab Erener ve Sabri Tuluğ Tırpan, Karsu, Teoman, Redd, Birsen Tezer ve Cem Adrian, Barış için Müzik Orkestrası, Barabar, Hexis, Pow veAyşeDeniz Gökçin‘in yanı sıra, dünyaca ünlü Rus piyanist Andrey Pisarev’in Schubert’e saygı duruşu niteliğindeki resitali de yer alıyor.

Adını taşıdığı klasik eserden günümüze uyarlanan “Don Kişot’um Ben”, 2. Dünya Savaşı’nda geçen mikro bir hikayeden sahneye taşınan kara komedi “Madde 22”, hep merak edilen sahne arkasını konu alan “Küllerin Arasından”, yemek masasından medya ve sanatı sorguya çeken aile komedisi “Sanat Yemekte Yenir Mi?”, sezon boyunca tiyatro severlerle buluşacak.