kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Galeri Işık Teşvikiye’de

9 Şubat 2017

33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışmasının ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri, 9 – 23 Şubat tarihleri arasında Galeri Işık Teşvikiye’de sergilenecek.

Bu yıl 68 ülkeden 752 sanatçı ve 2.521 karikatüre ev sahipliği yapan yarışma sonucunda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler ödül töreninin ardından Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, Kadiköy Belediyesi Karikatür Evi, Okan Üniversitesi ve Adana 75. Yıl Sanat Galerisi’nde ziyarete açılmıştı. Şimdi de Galeri Işık Teşvikiye’de yer alacak sergide, yarışmanın bu yılki birincisi Marco De Angelis (İtalya), ikincisi ‘Cau’ Claudio Antonio Gomes (Brezilya), üçüncüsü Doğan Arslan (Türkiye) ve bu yıl ilk defa ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Bir Dünya’ kategorisinde verilen Özel Ödül’ün sahibi Emrah Arıkan’ın (Türkiye) eserlerinin yanı sıra Başarı Ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler görülebilecek.