kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

39. DYO Resim Ödülleri başvuruları başladı

21 Ocak 2022

1967 yılında Türkiye’nin ilk yerli boya fabrikası DYO tarafından başlatılan, 1993 yılından bu yana ise Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından bu yıl 39. kez düzenlenen DYO Resim Ödülleri için bu yıl yarışmanın konusu “Doğa ve İnsan” olarak belirlendi.

Yarışmanın seçici kurulunda Habip Aydoğdu, Prof. Hayri Esmer, Doç. Dr. Devabil Kara, Prof. Cebrail Ötgün, Prof. Dr. Ferhat Özgür, Prof. Mümtaz Sağlam ve İhsan Yılmaz bulunuyor. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2022.

Seçici Kurulu’nda görev alanlar ve birinci derece yakınlarının dışında 18 – 50 yaş arasında tüm sanatçıların katılımına açık olan 39. DYO Resim Ödülleri’ne, pentür ve özgün baskı dalında eserler kabul edilecek ve yarışmaya her sanatçı en fazla üç(3) eseriyle katılabilecek. Ön elemesi 39. DYO Resim Ödülleri Seçici Kurulu tarafından 12 Mayıs 2022 tarihinde çevrimiçi yapılacak yarışmada ön elemeden geçen ve orijinalleri Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’na teslim edilen eserlerin son değerlendirmesi 11 Haziran 2022 tarihinde yapılarak ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler belirlenecek. Yarışmaya katılan eserin daha önce başka bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış veya herhangi bir yerde sergilenmemiş/yayınlanmamış olması şartı aranıyor.

Pentür dalında 4 esere eşit 35.000 TL, özgün baskı resim dalında 2 esere eşit 15.000 TL ödül ve plaketinin verileceği 39. DYO Resim Ödülleri’nde ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler sırasıyla İstanbul, Eskişehir, Ankara, Mardin ve İzmir illerinde sergilenecek.