kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

5. International Changing Perspectives Short Film Festival Mart’ta SALT’ta

9 Mart 2017

5. International Changing Perspectives Short Film Festival,  10 – 16 Mart 2017 tarihleri arasında, SALT Galata‘da gerçekleşiyor. İstanbul’dan sonra özel seçkilerle Berlin ve São Paulo şehirlerinde devam edecek olan festival, ellinin üzerinde farklı ülkenin en yeni yapımlarını içeren yüze yakın kısa film ve etkinliklerle birlikte izleyiciyle buluşuyor.

Her yıl ulusal ve uluslararası gündemin içinden sosyal bir meseleye odaklanan festivalin 2017 teması Türkiye ve dünyada gerçekleşen olumsuzlara bir tepki olarak ütopya olarak belirlendi. Film programı ve yan etkinlikleriyle ütopya konusuna odaklanan festival izleyicileri hayal kurmaya ve hayalleri hatırlamaya yönlendirmeyi amaçlıyor.

Festival, dünyanın “take-a-way” özelliğine sahip tek festivali olarak festival özel gösterim seçkileriyle bugüne kadar Sofya, Berlin, Kopenhag, Oldenburg, Talin, Madrid, Leipzig ve Yogyakarta gibi birçok şehirde sinemaseverlerle buluştu.

Film Gösterimleri:

10-16 Mart 2017

SALT Galata Oditoryum

Atölye:

Kısa Film Atölyesi

Düzenleyenler: Aydın ORAK

14.03.2017 Salı

18.00

Yer: SALT Galata Oditoryum