kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne başvurular başladı

18 Temmuz 2022

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 1 – 8 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümü için başvurular başladı.

Ulusal Yarışma’da Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Metraj dallarında bu yıl toplam 940 bin TL tutarında ödül dağıtılacak. Ulusal Uzun Metraj, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Metraj Film Yarışmaları’na, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin son başvuru tarihi olan 9 Ağustos 2021’den sonra tamamlanmış ve 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden önce Türkiye’de kamuya açık ticari veya özel gösterimi yapılmamış, yurt içinde bir festivale katılmamış Türkiye yapımı filmler katılabilecek.

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde her yıl olduğu gibi Ulusal Yarışma heyecanına Uluslararası Yarışma heyecanı da eşlik edecek. Ayrıca bu yıl ilk kez düzenlenecek Altın Portakal Edebiyat Uyarlaması Uzun Metraj Senaryo Yarışması, festivalin gelenekselleşen Antalya Film Forum ve Altın Portakal Sinema Okulu ile ilgili ayrıntılı bilgiler de önümüzdeki günlerde duyurulacak. Festivalde yarışma dışı bölümlerde de yılın önemli ve merakla beklenen yeni filmleri izleyiciyle buluşacak.