kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

67. Sait Faik Abasıyanık Hikâye Armağanı sahibini buldu

20 Mayıs 2021

Darüşşafaka Cemiyeti ile İş Bankası Kültür Yayınları işbirliğiyle düzenlenen Sait Faik Hikâye Armağanı’nın 67. kazananı açıklandı. Şermin Yaşar Deli Tarla adlı kitabıyla ödüle layık görüldü.

Doğan Hızlan’ın Başkanlığı’nda toplanan Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Prof. Dr. Jale Parla, Metin Celâl, Prof. Dr. Murat Gülsoy ve Beşir Özmen’den oluşan Sait Faik Hikâye Armağanı Jürisi, 67. Sait Faik Hikâye Armağanı’nı “insan psikolojisinin karanlık yanlarını ustaca kurulmuş olay örgüleri ve ironik bir dille anlatmakta gösterdiği başarıdan dolayı” Şermin Yaşar’ın Deli Tarla adlı kitabına vermeyi kararlaştırdı.

Şermin Yaşar, 1982 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de doğdu. Eğitimini Türkiye’de alan, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan yazar yine bu alanda yüksek lisansını yapmıştır. Tarihi Hoşça Kal Lokantası, Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu ve Gelirken Ekmek Al isimli öykü kitaplarını edebiyatımıza kazandırmıştır. Çok Hayal Kuran Çocuk, Oyun Takvimi, Dedemin Bakkalı, Kuş Masalları, Abartma Tozu, yazarın çocuk kitapları arasındadır.