kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

7. Uluslararası Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Kongresi’nden çağrı

13 Şubat 2019

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği 7. Uluslararası Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Kongresi, Türkiye’den ve dünyanın her yerinden lisans ve lisansüstü öğrenciler için gerçekleşiyor. Kongre, 18-19 Nisan 2019 tarihlerinde Maltepe Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

Kongre için bu yıl belirlenen tema “Simülasyon”. Simülasyon sözcüğü çağdaş anlamını 20. yüzyılda kazansa da etimolojik kökleri Orta Çağ’ın Latince metinlerine kadar uzanıyor. Kongre; sergi, performans, film göserimi ve bildiri formatında katılımları kabul ediyor. Kongreye eserleriyle katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 1 Mart 2019.

Bildiri, tiyatro, film gösterimi özetleri ve sergi için gönderilen eserler seçici kurul tarafından değerlendirilmesi için ifasc@maltepe.edu.tr adresine teslim edilmelidir.

Sergi katılımcıları eser açıklamalarını, film gösterimi katılımcıları film özetlerini göndermelidir. Sergi için; fotoğraf ve resimler 50×70 JPEG, dijital işler ise TIFF formatında olmalıdır. Film gösterimi için eserler HD Kalite ve DVD formatında olmalıdır. Orijinal eserlerin JPEG hali fotoblok baskısı alınıp sergilenecektir. Aynı zamanda kongremizin kitapçığında yer alacaktır.