kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

8. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu

4 Nisan 2018

Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezinde gerçekleşen 8. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu.

Bu yıl Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü yazar Ayla Kutlu’ya, Onur Ödülü ise “Harika Çocuk” olarak küçük yaşta keşfedilen ünlü keman virtüözü sanatçı Suna Kan‘a verildi. Seçici Kurul Özel Ödülü, “Monty Python and the Holy Grail” müzikal oyunuyla ODTÜ Müzikal Topluluğu’nun oyuncularına, Seçici Kurul Genç Yetenek Özel Ödülü ise, Muhteşem Diva oyunundaki rolüyle Özgür Deniz Kaya’ya verildi.

Mehtap Öztepe, Gün Batımı adlı oyunla Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülüne sahip oldu. Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ise Şempanzeler oyunuyla Olcay Akın Kavuzlu seçildi.

Komedi, Müzikli Oyun ya da Müzikal dalında Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Miraç Eronat (Muhteşem Diva) ve En Başarılı Erkek Oyuncusu Serdar Kayaokay (Radyo-yu Hümayun) oldu.

Ankara’da sahnelenen ve Anadolu’dan Ankara’ya gelerek perde açan tiyatro topluluklarında emek veren sanatçıları yüreklendirmeyi amaçlayan ödüllerin Seçici Kurul Başkanlığını Gülşen Karakadıoğlu (Öğretim Görevlisi, Eleştirmen & Yazar) yapıyor. Prof. Dr. Deniz Bozer (Öğretim üyesi & Eleştirmen), Prof. Dr. Filiz Elmas (Öğretim üyesi & Eleştirmen), Akif Yeşilkaya (Yönetmen & Öğretim Görevlisi), Mehmet Atay (Yönetmen & Oyuncu), Yener Aksu (Ankara Tiyatro Festivali Yönetmeni) Basri Albayrak (Oyuncu) veİlker Çetin (Sanat Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı) seçici kurulun değerli isimleri arasında yer alıyor.