kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

A Corner in the World bu yıl 1 – 12 Ekim tarihleri arasında

4 Ekim 2016

Geçen yıl ilk defa düzenlenen A Corner in the World / Dünyada Bir Köşe, bu yıl 1 – 12 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. İkinci senesinde “Köşenin Ardında” teması ile Orta Doğu ve Türkiye’den sanatçıların işlerine odaklanan festival, toplam 13 mekanda 20 gösteri ve çeşitli performans, atölye, özel projeler ve diğer etkinliklerle iki kıtaya yayılıyor.

A Corner in the World / Dünyada Bir Köşe’nin programında Türkiye’nin yanı sıra Suriye, İran, Lübnan, Irak, Tunus, Ermenistan ve Romanya’dan çağdaş dans, tiyatro, müzik ve video alanlarında 20 farklı etkinlik yer alıyor. Etkinlikler Performans Köşesi, Müzik Köşesi, Görsel Sanatlar Köşesi ve Corner Pro olmak üzere 4 ayrı köşede toplanıyor.

A Corner in the World / Dünyada Bir Köşe, AFAC (Arab Fund for Culture and Arts) ana sponsorluğunda, Mophradat (formerly Arab Culture Fund), Fransız Kültür Merkezi, Kadıköy Belediyesi, İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu, Yücel Kültür Vakfı ve Anadolu Kültür’ün değerli destekleriyle gerçekleşiyor.