kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

A Corner in the World x bomontiada ALT işbirliği sona erdi

2 Ocak 2019

Eylül 2017’den bu yana devam eden A Corner in the World x bomontiada ALT işbirliği 2018 Aralık ayı itibariyle sona erdi. A Corner in the World ekibinin gösteri sanatlarını odağına alan çok disiplinli bir program ile yenilikçi işlere alan açan bir üretim, paylaşım ve buluşma alanı olarak kurguladığı bomontiada ALT‘ın içeriği 2019 yılından itibaren bomontiada tarafından oluşturulacak.

Misafir sanatçı programları, performanslar, konserler, filmler, sergiler, paneller, söyleşiler, atölyeler, festivaller ve başka formlarda pek çok buluşmayı içeren A Corner in the World X bomontiada ALT programı bomontiada’ya ve Bomonti semtine yayılarak şehrin kültür-sanat hayatında taze bir çekim alanı yarattı.

A Corner in the World x bomontiada ALT, yerli ve uluslararası alanda 4 performansın yapımcısı ve 6 performansın ortak yapımcısı olarak yeni üretimlere destek vermenin yanı sıra pek çok ortak programla şehrin diğer yaratıcı aktörlerine alan açtı. bomontiada ALT, bu işbirliği ile Eylül 2017’den bu yana 333 etkinlikte 1000’in üzerinde sanatçıya ve 25.000’in üzerinde seyirciye ev sahipliği yaptı.