kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

A Corner in the World x bomontiada Alt’da yaz performansları

4 Ağustos 2017

A Corner in the World / Dünyada Bir Köşe x bomontiada Alt, Ağustos programına iki performansla başlıyor. Türkiye’den genç yaratıcıların gerçekleştireceği müzik, video ve dans alanlarındaki “Otantik” ve “Hafıza ve Değişim” adlı performanslar 6 ve 27 Ağustos tarihlerinde Alt’ta sergilenecek. Performanslar ücretsiz gerçekleşecek.

Otantik adlı ses ve hareket performansında dansçı Cansu Ergin ile müzisyen Gülşah Erol müzik ve dans birlikteliğini sergileyecek. Dansçı ve müzisyenin kimi zaman atışacakları kimi zaman da birlikte olacakları performans Atelier Muse işbirliğiyle 6 Ağustos Pazar günü Alt‘ta saat 18.30’da izlenebilecek.

Hafıza ve Değişim performansı ise Alt’ta 27 Ağustos Pazar günü saat 18.30’da ise sunulacak. Merve Salgar, Canfeza Gündüz, Zeynep Ayşe Hatipoğlu’ndan oluşan tanbur, klasik kemençe, viyolonsel üçlüsü SAVT, performanslarında makamsal taksimlerden yola çıkarak geleneksel yorumlama biçimlerinin sınırlarını keşfedecek. Gruba bu konserinde elektronik müzik bestecisi Le Horla eşlik edecek.