kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Açık Atölye Konuk Sanatçı Programı Sonbahar 2021 dönemi başvuruları başladı

14 Haziran 2021

Daire Sanat tarafından Kasım 2019’dan beri düzenlenen, Cihangir’deki mekânın sanatçılar için bir üretim ve paylaşım ortamına dönüşmesine olanak veren Açık Atölye Programı‘nın 25 Eylül – 25 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek Sonbahar 2021 dönemi için başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 20 Temmuz 2021.

Yeni dönem seçici kurulu, Eda Kehale Argun, Sinan Eren Erk, Melek Gencer ve Eda Derala’dan oluşuyor. Seçici Kurul, sanatçıları, özgeçmiş ve portfolyolarının yanı sıra atölye programında üzerinde çalışmayı planladıkları proje üzerinden de değerlendirecek. Proje seçiminde projenin özgünlüğü ve çağdaş sanata yapacağı katkı göz önünde bulundurulacak.

Daire Sanat başvurusu kabul edilen sanatçılara çalışma ortamı ve atölyenin yanı sıra, medya ve sanat sektöründen ilgili profesyonellerle ve paydaşlarla bağlantı ve etkileşim sağlar. Program, açık çağrı yoluyla seçilen sanatçıların projelerini mekânda gerçekleştirme sürecini ziyaretçi ve sanatseverlerle paylaşma olanağı yaratmayı amaçlıyor. Programının ana hedefi sanatçıya projesini olgunlaştırmak için, diğer sanatçı ve sanatseverlerle de interaktif olabileceği alternatif bir ‘ara alan’ oluşturarak, yeni bir sergileme ve üretme imkânı yaratmaktır.