kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Açık Atölye Programı‘nın İlkbahar Dönemi için başvuruları başladı

1 Aralık 2021

Daire Sanat tarafından Kasım 2019’dan beri düzenlenen, Cihangir’deki mekânın sanatçılar için bir üretim ve paylaşım ortamına dönüşmesine olanak veren Açık Atölye Programı‘nın 26 Şubat – 28 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek İlkbahar Dönemi için başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 1 Ocak 2022.

Açık Atölye Programı, yaptığı açık çağrı ile günümüz koşullarında projelerini hayata geçirmek isteyen ancak yeterli imkân bulamayan sanatçılara projelerini gerçekleştirmek için alan sağlıyor. Seçilen projelerin sanatçıları ile kolektif bir yapıda ilerleyen programa katılan sanatçılar, çalışmalarını, üç ay boyunca kendi atölye ortamına dönüştürdükleri Daire Sanat’ta sürdürüyor.

AASP her yıl üç aylık iki dönemden oluşuyor. Her dönem seçilen iki proje üç ay boyunca Daire Sanat’ın Cihangir’deki mekânında haftanın iki günü ziyarete ve katılıma açık olarak sürdürülmektedir. Atölyenin ziyarete açık olduğu günlerde sanatseverler hem sanatçıları tanıma imkânı, hem de proje sürecine tanıklık etme fırsatı yakalamış oluyor. Katılan sanatçılar program süresi sonunda mekânda düzenlenecek ve üretimlerini paylaştıkları bir etkinlik daveti ile programı tamamlar.