kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Açık Atölye Sanatçı Programı’nın sonbahar dönemi konukları belli oldu

17 Eylül 2021

Daire Sanat tarafından düzenlenen Açık Atölye Sanatçı Programı’nın sonbahar dönemi konukları Aslı Işıksal & Esra Oskay ve Gizem Ünlü & Merve Vural olarak belirlendi.

Eda Derala, Eda Kehale Argun, Melek Gençer ve Sinan Eren Erk tarafından oluşan Seçici Kurul’un davetiyle belirlenen sanatçıların ikili projeleri 25 Eylül’den itibaren her Cuma ve Cumartesi günleri Daire Sanat’ta ziyaret edilebilir.


Sanatçılar, Daire Sanat’ta iki farklı bölümde kendi atölye ortamlarını kurup üç ay boyunca devam edecekleri projelerini bu çalışma ortamında sürdürecek. Sanatçılar proje çalışmalarını atölyelerin ziyarete açık olduğu günlerde de izleyici ile etkileşime geçerek devam ettirecekler. Konuk sanatçı programına Gizem Ünlü & Merve Vural “Dalganın Getirdikleri” adlı proje ile katılırken, Aslı Işıksal & Esra Oskay ikilisi ise “Ofis yeşili #120derece” adlı projeleri üzerinde çalışacaklar.