kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Açık Diyalog İstanbul’da Ocak ayı atölyeleri

26 Aralık 2017

Açık Diyalog Istanbul, organize ettiği eğitimler dizisine Ocak ayında da devam ediyor.

Bunlardan ilki, Istanbul Satranç Derneği Başkanı Arno Garabetyan ile Satranç atölyesi. Arno Garabetya’ın  en önemli misyonlarından biri bir zihin sporu ve strateji oyunu olan satranç kültürünü tanıtmak ve yeni nesillere aktarmak. 2 Ocak – 28 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek atölye için başvuruların 28 Aralık’a kadar yapılması gerekiyor.

İkincisi ise 4 Ocak – 16 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Konser Dinleme Sanatı Bilinçli Konser Dinleyicisi Olmak. Klasik müzik yazarı ve Andante Klasik Müzik Dergisinin kurucusu Serhan Bali ile gerçekleşecek olan atölye, 10 bölümden oluşacak ve ayda iki kez yapılacak. Bu atölyelerde, J. S. Bach, Glenn Gould, Rus müziği, Rus Beşleri ve Dimitri Şostakoviç, Gustav Mahler, Richard Strauss ve Piyotr İlyiç Çaykovski, Richard Wagner, Sergey Rahmaninov, Sergey Prokofyev, Guiseppe Verdi operaları ve efsanevi Türk divası Leyla Gencer’in sanatı ele alınacak. Seminerlerle aynı hafta içinde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilecek konserlerde, eserleri seslendirilecek bestecilerin yaşamları ve yapıtlarını daha yakından tanımak mümkün olacak. Başvuru ve kayıtların 1 Ocak’a kadar yapılması gerekiyor.