kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Açık Diyalog’ta Ocak-Şubat Seminerleri

16 Ocak 2018

Açık Diyalog Istanbul, Ocak-Şubat ayı programında iki seminere yer veriyor. İlki 23 Şubat‘ta gerçekleştirilecek olan Prof. Dr. Örsan Öymen’in “Yabancılaşma” konulu felsefe semineri. İkincisi ise 19 Ocak‘ta gerçekleştirilecek ülkemizin önde gelen çağdaş sanatçılarından Seyhan Topuz’un hayatı ve çalışmaları üzerine konuşulacak olan “Seyhun Topuz ile Buluşma”. 

Günümüz toplumunun en temel sorunlarından birisi olduğu gibi, 19. ve 20. yüzyılda, felsefenin temel konularından birisi olarak karşımıza çıkan “Yabancılaşma” üzerine gerçekleştirilecek seminerde Prof. Dr. Örsan Öymen eşliğinde, bu konuda ortaya atılan belli başlı felsefi kuramları özetlenecek ve irdelenecek. Bu çerçevede, Friedri- ch Nietzsche, Soren Kierkegaard, Karl Marx, Martin Heidegger ve Jean-Paul Sartre gibi filozofların Varlık Felsefesi ve Siyaset Felsefesi alanlarındaki tezleri anlatılacak ve tartışmaya açılacak.