kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Açık Radyo’da Tekfen Filarmoni’nin desteğiyle yeni bir klasik müzik programı: “Sub Rosa”

7 Mayıs 2021

Açık Radyo, Tekfen Filarmoni’nin katkılarıyla “Sub Rosa: Klasik Müzik Dünyasında Sürdürülebilirliğe Dair” başlıklı yeni bir programa başlıyor.

Klasik müzik dünyasının bugünü ve yarınları için kritik olan konuları gün ışığına taşıyacak program, ilk bölümüyle 9 Mayıs Pazar günü saat 18.00’de, Açık Radyo dinleyicileri ile buluşacak. Klasik müziğe emek ya da yön veren isimlerin konuk edileceği programı, Prof. Dr. Zafer Yenal ve Yaren Eren Budak hazırlayıp, sunacak.

Kerem Okumuş ile klasik müzikte sürdürülebilirlik konuşulacak

Klasik müzik endüstrisinin müzik dışı etmenlerinin sürdürülebilirlik anlayışı çerçevesinde yorumlandığı program Sub Rosa’nın ilk konuğu S360 Kurucu ve CEO’su Kerem Okumuş olacak. Açık Radyo’nun 53. yayın döneminde yayınlanacak programın ilk bölümünde, yayın dönemi boyunca enine boyuna tartışılacak olan sürdürülebilir yaklaşımın klasik müzik dünyasındaki karşılığının ne olduğu konuşulacak, programda aynı zamanda dinleyicilere unutulmayacak bir müzik ziyafeti yaşatılacak.

Amacı isminde saklı program Sub Rosa

Adını Latince Sub Rosa “gülün altında” deyiminden alan, gülün güzelliğinin ve zarafetinin gizledikleri anlamına gelen programın amacı isminde saklı. Klasik müzik dünyasındaki “gülün altında kalmış” meselelerden bahsedilecek ve bu sanatın sahne önündeki ve arkasındaki tüm paydaşlarına mikrofon uzatılacak.

Program, Açık Radyo ve Tekfen Filarmoni Spotify hesaplarından da takip edilebilecek

Klasik müzik dünyasında sosyal adalet, taciz kültürü, iş sağlığı ve güvenliği, mesleki hastalıklar, fırsat eşitliği gibi sorunlar ile paylaşım ekonomisi, yenilikçilik ve dijitalleşme gibi fırsatların gündeme getirileceği Sub Rosa programıyla, bu sorunlara çare bulmak için düşünmek, tartışmaya açmak amaçlanıyor.

Sub Rosa, 95.0 frekansındaki Açık Radyo’dan ve podcast olarak da yine Açık Radyo ve Tekfen Filarmoni Spotify hesaplarından takip edilebilecek.