kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Adım Adım İstanbul gezileri 30 yaşında

5 Ekim 2018

FEST Travel, 30 yıl önce başlattığı Adım Adım İstanbul® gezilerini, 7 Ekim 2018 Pazar günü Kurtuluş Rum İlköğretim Okulu’nda gün boyu sürecek etkinlikler ve seminerler ile kutluyor.

“Dersimiz İstanbul” teması çerçevesinde birçok konuşma ve seminer gerçekleşecek. İstanbul Arkeoloji Müzeleri Eski Müdürü Arkeolog Zeynep Kızıltan’ın İstanbul’un Ulaşım, Dönüşüm ve Koruma Projelerinin Arkeolojik Sonuçları ve Kent Tarihine Katkıları, Marmara Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden Öğretim Üyesi Dr. Selman Can’ın Geç Dönem Osmanlı Mimarlığında Mimar-Müteahhit İkilemi, Sosi Antikacıoğlu’nun “Ailem Nasıl İstanbullu Oldu” başlıklı gerçek hayat hikayesi, Sanat Tarihçisi Hayri Fehmi Yılmaz’ın Valens Su Kemeri’nden Bozdoğan Kemeri’ne başlıklı konuşmaları program kapsamınd dinlenebilir.

Okulun içerisinde Adım Adım İstanbul’un 30 yıllık serüvenine ilişkin fotoğraflar ve gazete haberleri sergilenecek. Armada Otel’den öğle yemeği, Kurukahveci Mehmet Efendi ve Uludağ’dan içecek ikramları ve Hitit Börek ile akşamüstü ikramları da yapılacak. Kapanışta ise Rezonans konseri gerçekleşecek.