kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Afyonkarahisar Caz Festivali başlıyor

7 Haziran 2022

Afyonkarahisar Klasik Müzik ve Caz Derneği tarafından düzenlenen Afyonkarahisar Caz Festivali, bu yıl 22. kez 7 – 11 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yurt içinden ve dünyadan önemli caz sanatçılarının konserlerine, bu yıl sergi ve söyleşiler eşlik edecek. Festivalin NG Afyon’un bahçesinde gerçekleşecek açılış konserinde Şef Kemal Günüç yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ile birlikte Çek solist Katerina Vackova sahne alacak. Festival kapsamında Frig Vadisi’nde gerçekleşecek günbatımı konserleri, okul söyleşileri ve Sema Güral Sürmeli’nin NG Afyon lobisinde sergilenecek “Maskesiz Yüzler” başlıklı sergisi yer alacak.

Afyon’un arkeolojik değerlerinden Frig Vadisi, Ayazini’de dünyaca ünlü arp sanatçısı Çağatay Akyol’un kurduğu Arpanatolia (Ferhat Erdem – sipsi, cura, ney, kaval, Cemal Özkızıltaş – otantik perküsyon) ve yine Çağatay Akyol ve Aydın Yavaş’ın oluşturduğu Panarp Projesi konserlerine ev sahipliği yapacak. Festivalin “Okul Söyleşileri” bölümü ise alanınında önemli isimlerin katılımıyla iki yıldan sonra ilk kez sınıflarda gerçekleştirilecek. Türkiye’nin fotoğraf sanatına önemli katkılarda bulunmuş beş sanatçının (Fethi İzan, Merih Akoğul, Mehmet Ömür, Bülent Özgören ve Ferit Yantur) çalışmalarından oluşan karma sergi de festival kapsamında Afyon halkıyla ve ziyaretçilerle buluşacak. Festivalde ayrıca seramik sanatçısı ve Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli’nin bedensiz kadın ve erkek yüzlerinin formlarından oluşan “Maskesiz Yüzler” sergisi de NG Afyon’un lobisinde izleyicilerle buluşacak.