kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ahmet Güneştekin’i Galerie Michael Schultz da temsil edecek

3 Mart 2017

2013 yılında Marlborough Gallery ile çalışmaya başlayan ve ardından çok sayıda galeri tarafından temsil edilen Güneştekin’i, Galerie Michael Schultz da temsil edecek.

İşlerini sergilediği ve temsil ettiği sanatçılar arasında Gerhard Richter, Anselm Kiefer, Georg Baselitz, Jean-Michel Basquiat, Robert Rauschenberg, Sigmar Polke, Keith Haring, Andy Warhol, Markus Lüpertz ve A.R. Penck yer alan galeri, Güneştekin’in işlerini Berlin’de ilk kez sergilemeye hazırlanıyor.

22 Nisan’da Kunsthalle Dresden’de, ardından da Kunsthalle Brennabor’da Güneştekin’in farklı disiplinlerde çalıştığı işlerini sergileyecek olan galeri, 29 Nisan’da ise Berlin’deki galerisinde sanatçının işlerini geniş kapsamlı bir içerikle sergilemek için çalışmalarına başladı. Schultz ayrıca, koleksiyoner ve izleyicilerin Berlin’e akın ettiği Gallery Weekend ile aynı tarihlerde gerçekleşecek 29 Nisan’daki serginin izleyicileri oldukça şaşırtacağı görüşünde.