Ahmet Öğüt ve Saim Demircan seçici kurulda yer aldı

24 Mayıs 2016

Institute of Contemporary Arts (ICA) tarafından düzenlenen 2nd Artists’ Film Biennial (2. Sanatçı Filmleri Bienali) 25-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında Londra’da gerçekleşecek. Bienal kapsamında tüm dünyadan sanatçı filmleri ve hareketli görsel çalışmalar izlenebilecek. Sosyal ve politik temalar çerçevesinde oluşturulan bienal, hareketin insan hayatındaki önemini vurgulamayı hedefliyor.

Festival kapsamında sanatçı seçimi gösterimleri oluşturan seçici ekipte Ahmet Öğüt; küratör seçimi gösterimleri düzenleyen ekipte küratör Saim Demircan yer alıyor.

Ahmet Öğüt’ün seçtiği programda Erol Mintaş & Taylan Mintaş, Serra Tansel, Cengiz Tekin ve İz Öztat’ın filmleri de gösterilecek.

Ahmet Öğüt, mülteci ve sığınmacılar için oluşturulan bilgi platformu “The Silent University” kurucuları arasında yer alıyor. Yazar ve küratör Saim Demircan ise,  2012-2015 yılları arasında Kunstverein Münih’in küratörlüğünü üstlendi. Demircan, frieze d/e ve Art Monthly’e yazmanın yanı sıra Münih Güzel Sanatlar Akademisi bünyesinde çalışmalarını sürdürüyor.